İLKEM 2023-2024 Yarıyıl Karne Merasimi gerçekleşti.

Bayrampaşa Kocatepe Camii’nde gerçekleşen merasime Bayrampaşa Kaymakamı Dr.Soner ŞENEL Beyefendi, Bayrampaşa Müftüsü Recep EREN Hocaefendi, İLKSEÇ Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı ve Bayrampaşa Kocatepe Camii İmam Hatibi Ali Ulvi UZUNLAR Hocaefendi, İLKEM Genel Koordinatörü Abdurrahman DEMİR Hocaefendi, İLKEM Müdürü Abdullah UZUNLAR Hocaefendi, İLKEM’de görevli diğer hocaefendiler ve öğrenci velileri katıldı.

Kur’ân-ı Kerîm tilâvetiyle başlayan merasimde davetlilere hitaben konuşan Bayrampaşa Müftüsü Sayın EREN: “Gençler! Sizler geleceğin manevî mimarları olacaksınız. Unutmayın ki! Toplumların refahı zahirde maddi zenginliklerle elde ediliyor gibi algılansa da asıl refah, huzur ve yükseliş ancak ve ancak ehl-i sünnet çizgisinde yetişen ve peygamber ahlâkı ile ahlâklanan nesillerle mümkündür. Sizler de dünyanın özlem duyduğu bu değerlerin gerçek mimarları olacaksınız. Bu sebeple gerek derslerinize vereceğiniz önem ve gerekse sosyal yaşantınızla bu ulvi vazifelere namzet neferler olduğunuzu göstermelisiniz.” ifadelerinde bulundu.

Merasim, İLKSEÇ Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı ve Bayrampaşa Kocatepe Camii İmam Hatibi Ali Ulvi UZUNLAR Hocaefendi’nin yaptıkları duâ sonrası, başarı gösteren öğrencilerin belgelerinin ve ödüllerin takdimi ile sona erdi.

28 Ocak 2024

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?