Hakkımızda

TARİHÇEMİZ; Vakfımız; 1994 yılında, eski Bayrampaşa Müftüsü Hamit İSKENDER ve Kocatepe Kur’ân Kursu Kurucusu Ali Ulvi UZUNLAR Hoca Efendilerin öncülüğünde kuruldu.

Kuruluşundan bu yana birçok Kur’ân Kursu talebesine, ortaöğretim ve üniversite öğrencilerine yönelik burs, kitap ve giysi temin ettiği gibi, yakın çevredeki yardıma muhtaç kişi ve ailelere de ayni ve nakdi yardımlarda bulundu.

Hali hazırda Vakfımızın; Bayrampaşa Kocatepe Kur’ân Kursu, Esenler Hayırseverler Kur’ân Kursu, Bahçelievler Soğanlı Kur’ân Kursu, Bahçelievler Hacı Süleyman Kamadan Kur’ân Kursu, Başakşehir Hacı Kasım Kur’ân Kursu, Sarıyer Mekke Nur Kur’ân Kursu, Arnavutköy Abdülaziz Abdik Kur’ân Kursu, Bayrampaşa Kocatepe Kıraat Eğitim Merkezi, Bayrampaşa Kocatepe İLKEM (İlim ve Kültür Eğitim Merkezi), ve 4-6 Yaş Grubu Kur’ân Kursu olmak üzere toplamda 10 adet Kur’ân Eğitim Merkezi’ne sahiptir.

İLKEÇ Vakfı, Kur’ân hizmetlerinde yakaladığımız bu hızlı ivmeyi, Allâh Te-âlâ’nın inayetiyle devam ettirmeyi ve çok daha büyük projelere imza atarak “Kur’ân’la Hayat Bulan Nesiller” için gece gündüz durmaksızın çalışmayı bi iznillâh sürdürecektir.