RABBİMİZE HAMD-U SENÂLAR OLSUN 25 HOCA EFENDİMİZİ DAHA KUTLU SEFERLERİNE YOLCU ETTİK

İLKSEÇ Vakfı İlim ve Kültür Eğitim Merkezi İLKEM, 2.Geleneksel İslâmi İlimler İcazet Merasimini gerçekleşti. Bayrampaşa Kocatepe Camii’inde gerçekleşen icazet merasimine ilgi yoğun oldu. Gelecek ile asrı buluşturan İLKEM; Fıkıh, Tefsir, Hadis, Kelâm, Tasavvuf, Mantık, Usul, Tarih, Siyer, Sarf, Nahiv, Belagat ve Modern Arapça alanlarında eğitimlerini başarı ile tamamlayan 25 Hoca Efendiye icazetlerini takdim etti. Merasime; Merkez Valisi Sayın Abdülkadir YAZICI, Edirne eski valisi Dursun Ali ŞAHİN, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila AYDINER, İstanbul Müftü Yardımcısı Musa BİLGİÇ, Bayrampaşa Müftüsü Yılmaz KÜÇÜK, Akyazı Müftüsü İzzet ŞENER, Araştırmacı-İlahiyatçı Yazar Mehmet TALU Hoca Efendi, İsmailağa Büyük Heyeti’nden Recep ERYİĞİT Hoca Efendi, Erenler Vakfı Başkanı Mahmut EREN Hoca Efendi, Medine Vakfı Başkanı İbrahim SERDAR Hoca Efendi, Mustafa EKİNCİ Hoca Efendi, İsmailağa Tekâmül ve İhtisas Medreseleri Müderrislerinden Hüsameddin VANLIOĞLU Hoca Efendi, İsmailağa Fıkıh Kurulu Üyesi Fatih KALENDER Hoca Efendi, Efendi Hazretlerimizin mahdumu Ahmet Ustaosmanoğlu Hoca Efendi ve birbirinden değerli isimler teşrif etti. Cemaatin ve ailelerin de yoğun teveccüh gösterdikleri merasim icazetlerin takdimi ve duaların ardından sona erdi.
Yurtiçi ve yurtdışı sahalarda vazife alarak, Ehl-i Sünnet i’tikâdi üzere ümmet-i muhammed’in ihyası için çalışacak hoca efendilerimizi ve kıymetli ailelerini can-ı gönülden tebrik ediyor, kendilerine bu kutlu seferlerinde muvaffakıyetler niyaz ediyoruz.
Başta İLKSEÇ Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ulvi UZUNLAR Hoca Efendi olmak üzere; bu çalışmalarda maddi ve manevi emeği olan tüm hoca efendilerimize, her daim yanımızda olan kıymetli mütevellimize ve değerli hayır sahiplerine şükranlarımızı arz ediyor, Mevlâ Te-âlâ’dan, daha nice icazet merasimleri ile bizleri müşerref kılmasını niyaz ediyoruz.

17 Mart 2020

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?