“GELENEKSEL İSLAMİ İLİMLER İCAZET MERASİMİMİZ” GERÇEKLEŞTİ

İlkseç Vakfı bünyesinde faaliyetlerde bulunan (İlim ve Kültür Eğitim Merkezi) İLKEM; Fıkıh, Tefsir, Hadis, Kelâm, Tasavvuf, Mantık, Usul, Tarih, Siyer, Sarf, Nahiv, Belâğât, ve Modern Arapça dallarını başarıyla tamamlayan 17 talebesine icazet verdi.

08 Ekim 2017 Pazar günü, İstanbul/Bayrampaşa Kocatepe Camisi’nde gerçekleştirilen merasime ilgi büyüktü. Programda; Kocatepe camiini dolduran cemaatimizin yanı sıra, icazet alacak talebelerimizin aileleri; İstanbul İl Müftü Yardımcısı Sayın Abdurrahman Binbir Beyefendi, Bayrampaşa İlçe Müftümüz  Sayın Yılmaz Küçük Beyefendi, Abdülmetin Balkanlıoğlu Hocaefendi, İFAM Genel Başkanı İhsan Şenocak Hocaefendi, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Abdullah Kahraman Beyefendi gibi değerli isimler ve birçok basın mensubu da yer aldı.   Programa ev sahipliğini yapan İLKSEÇ VAKFI Genel Başkanı Ali Ulvi UZUNLAR Hoca efendi, Anadolu Ajansına yaptığı açıklamada;“Zaman içinde, hafızlarımızın elini üniversiteyi bitirinceye kadar tutmaya devam ediyoruz. Onlara Arapça ilimler okutuyoruz. Arapça ilimlerini bitiren talebelerimize de icazet merasimi tertipliyoruz. Bugün burada 17 talebemiz icazet alıyor. 17 âlimi ülkemize kazandırıyoruz.” ifadelerinde bulundu.

Bu vesile ile İLKSEÇ VAKFI olarak bizler; icazetlerine kavuşan 17 talebemizi can’ı gönülden tebrik ediyor, bu anlamlı günde bizleri yalnız bırakmayan saygıdeğer büyüklerimize, değerli mütevellimize, dernek üyelerimize, gönüldaşlarımıza ve kıymetli basın mensubu arkadaşlarımıza şükranlarımızı arz ediyoruz.

17 Mart 2020

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?