Bir dönem İLKEM’de arapça eğitimi alan Uzman Çavuş Serkan TAŞÇI şehit düşmüştür.

TÜRKİYE (HAFIZ) ŞEHİDİNİ GÖZYAŞLARI İÇİNDE EBEDİYETE UĞURLADI
Önceki gün Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde şehit olan (Vakfımızın eski öğrencilerinden) Piyade Uzman Çavuş Serkan Taşcı’nın cenazesi Bursa’da defnedildi. Pençe-Kilit operasyonu çerçevesinde Kuzey Irak’ta yürütülen operasyonlarda şehit düşen 24 yaşındaki Bursalı Piyade Uzman Çavuş Serkan Taşcı’nın naaşı helâllik alınması için ailesinin evine getirildi. Daha sonra Taşcı’nın Türk bayrağına sarılı naaşı, kent merkezindeki Mihraplı Camisi’ne götürüldü. Şehidin babası Fikret ve annesi Gülçiçek Taşcı ile yakınları, cami bahçesinde taziyeleri kabul etti. Şehidin cenazesine çok sayıda millet vekilleri, siyasi partilerin il yöneticileri, bürokrat ve vatandaş katıldı. Taşçı’nın cenazesine İstanbul’dan ve Türkiye’nin muhtelif illerinden çok sayıda hafızlık hocası ve sınıf arkadaşı da iştirak etti. Vakfımızda hafızlık yapan ve Arapça eğitimi alan şehidimizin bir dönem derslerine giren hocası İsmail Gençtürk, İHA muhabirine verdiği röportajda; kedisi ile iki hafta önce mesajlaştığını ve kendisine “Burada Teyemmümle namaz kılıyoruz. Ancak üzerimiz kirli oluyor. Bu namaza mani olur mu?” şeklinde soru sorduğunu söyledi. Ayrıca “Eskiden beri şehadeti çok arzulayan biriydi” ifadelerinde de bulunan hocası Gençtürk, asker arkadaşlarına da her zaman namazı tavsiye ettiğini ifade etti.
Hafız Şehidin Cenazesini İLKSEÇ Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ulvi UZUNLAR hocaefendimiz kıldırdı ve defin sonrası telkin verdi. Piyade Uzman Çavuş Serkan Taşcı’nın naaşı, öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından Hamitler Mezarlığı’nda toprağa verildi.
Mekânı cennet, derecesi âlî olsun. Rabbimiz Teâlâ, ailesine ve sevenlerine sabr-ı cemîl, ecr-i cezil lutfetsin. Şehidimizin ve cümle şühedânın ervâhı için El-Fatiha….

02 Temmuz 2022

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?